MENU
Strona Główna
Ochrona danych osobowych
Klauzula informacyjna "monitoring"
Klauzula informacyjna "FB"
Klauzula informacyjna "GOSĆ"
Informacja o dostępnoœci osobom ze szczególnymi potrzebami
Sprawozdania
Przetargi DPS
Lokalizacja
Nasza Historia
Warunki Bytowe
Nasze Usługi
Zespół OT
Prawa Obowiązki
Galeria Zdjęć
PRACA
OGŁOSZENIA
NASZE DZIAŁANIA
2007-2009
2005-2007
2003-2005
TPM
Zloty Seniorów
Wypożyczalnia
MIESZKAŃCY
Wspomnienia
Przeżycia
Zdolności
CHOROBA ALZHEIMERA
Info. o chorobie
Dla opiekunów
Nasza współpraca
Nasze inicjatywy
Nasze inicjatywy
 
bigDZIEŃ ALZHEIMERA big
 
 
DZIEŃ ALZHEIMERA
 
Wrzesień 2007
 

W poniedziałek 24 września odbyło się spotkanie inaugurujące IV rok spotkań w Akademii Seniora. Tematem przewodnim były zagadnienia dotyczące choroby Alzheimera, odbylo się ono pod hasłem: "Bliżej Alzheimera - jak oswoić chorobę i jej objawy."

Spotkanie o charakterze seminarium poprowadzili goście: lek. med. Wojciech Wieczorek- specjalista chorób wewnętrznych i geriatrii oraz Elżbieta Fischbach- prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z chorobą Alzheimera z Poznania.

W seminarium wziął udział burmistrz Chodziezy Pan Jacek Gursz, Pan Adam Daszkowski- Prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Chodzieży oraz Pani Teresa Januchowska - wiceprezes PKPS. Temat spotkania okazał się bardzo ciekawy także dla mieszkańców Domu, którzy licznie przybyli na seminarium. W spotkaniu udział wzięli pracownicy DPS oraz opiekunowie osób z chorobą Alzheimera z terenu Chodzieży a także seniorzy z KS w Chodzieży.

Pan doktor Wojciech Wieczorek przedstwił słuchaczom zagadnienia związane ze starzeniem się organizmu, dolegliwościam wieku podeszłego, omówił sytuację demograficzną i prognozy demografów w kwestii starzenia się oraz zapadalności na rózne choroby.

Pani Elżbieta Fischbach z Wielkopolskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z chorobą Alzheimera przybliżyła opiekunom temat choroby Alzheimera. Podczas seminarium wszyscy uczestnicy zapoznali się z fazami przebiegu choroby oraz charakterystycznymi objawami i zachowaniami chorych na poszczególnych etapach choroby. Wiele miejsca zostało poświęcone zagadnieniom opieki, pielęgnacji i terapii osób dotkniętych tą chorobą.

 
 
 

powrót do góry   strona główna

KONTAKT
Napisz do Nas
Nasze Adresy
Pytania Uwagi
NASZE PORADY
Psycholog
Pielęgniarka
Prac. Socjalny

 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone, © 2003 by DPS Chodzież & autor  admin@dpschodziez.pl